Mersin izolasyon

Mersin izolasyon; Özellikle kış ayları gelmeden uygulanan çatı izolasyonu, çatıların akmasını önleyerek ısı ve su yalıtımı sağlaması amacı ile yapılan bir işlemdir. Çatı izolasyonu düzgün bir şekilde yapılmış binalarda suya, ısıya ve soğuğa karşı yüksek dayanım ve koruma bulunur. Bu da  kış aylarında ısınma için çok daha az enerji ve yakıt harcanması anlamına gelir.

 

Firmamız Mersin çatı izolasyonu konusunda öncü olan firmalardandır. Mersin yapı ve inşaat alanındaki yenilikleri yakından takip eden, çağa ayak uyduran ve bu yeni gelişmeleri uygulayarak deneyimleyen firmamız ayrıca ADEMİX ürünleri mersin bayi dir.

Mersin teras su izolasyon

 

Çatı İzolasyonu Ne İşe Yarar?

Çatı izolasyonu, yapıları soğuğa, yağmura, kara ve her türlü yağışa karşı koruyan bir önlem olarak uygulanmaktadır. Kış aylarında çatı katında bulunan evler ısınamama sorunu ve yağmur suları ile küf,su kaçaklarına yol açmaktadır. Kış aylarında düzgün ısınamama ev sahiplerinin hastalıklara davetiye çıkarmasına neden olan ciddi sağlık problemlerine yol açmaktadır. Çatı katındaki dairelerde ısınmak için doğalgazın yüksek derecede kullanılması da ceplere zarar olmaktadır.

 

Bütün bu sorunlara sebebiyet vermemek için uygulana çatı izolasyonu, yapıları kış aylarına hazırlayan bir işlemdir. Düzgün çatı yalıtımı yapılmış yapılarda ısınma çok problem olmamakta ve faturalar daha düşük gelmektedir. Ayrıca yağışlı havalarda çatının akma veya küf yapmaması da sağlık açısından ve maddi açıdan sıkıntı çıkmamasını sağlamaktadır.

 

Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Çatı yalıtımı dikkat ve özen isteyen bir yalıtım uygulamasıdır. Çatı yalıtımı için özenli ve detaylı bir uygulama hizmeti Mersin izolasyon firmaları aracılığı ile sağlanabilmektedir. Çatı izolasyonun uygulanmasında yalıtım yapılacak yüzeyin özelliği ve materyal fazlasıyla önem arz etmektedir.

 

Çatı izolasyonun uygulanması için öncelikle güvenilir ve işinde başarılı bir firmaya başvurulması gerekmektedir. Çatı izolasyonu yapılırken çatının özellikleri ve malzeme detayları da izolasyon yöntemini değiştirebilmektedir. Çatı izolasyonu uygulamasında çatının boşluk kalmayacak bir şekilde düzgünce kapatılması gerekmektedir. Ayrıca baca boşluğu, havalandırma boşluğu gibi yüzeylerin ve çıkıntılı, eğimli alanların bozulmayacak şekilde kapatılması önemlidir.

Mersin çatı izolasyon

 

Çatı İzolasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

 

Çatı izolasyonu uygulaması yaparken dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar arasında en önemlisi çatının özelliğinin iyi anlaşılması ve çatıya uygun malzeme seçiminin doğru yapılması gelmektedir. Çünkü her çatının özelliği aynı olmayabilir. Dolayısıyla yalıtım ve izolasyon işlemlerinde de her çatının ihtiyacı farklı yöntemlerle ve farklı malzemelerle sağlanabilir.

Malzeme seçimi doğru yapılan bir çatıda izolasyon uygulamasının da düzgün bir şekilde ve dikkatlice yapılması gerekmektedir. Çatıda bulunan eğimli yüzeylerin, baca boşluklarının, çıkıntılı alanların ve havalandırma boşluklarının da yüzeyin eğimine ve çıkıntısına uygun olacak şekilde yalıtım malzemesiyle kaplanması gereklidir. Çatı izolasyonunda güvenilir ve alanında uzman bir firma ile çalışmak da izolasyonun daha uzun süreli ve kaliteli olması açısından önemlidir.

 

Çatı İzolasyonunda Uygulanan Yöntemler

 

Çatı izolasyon işlemleri çatının gereksinimine ve özelliğine göre değişebilmektedir. Çatının altında bir yaşam alanı olup olmayacağı çatı izolasyon yöntemini etkileyebilmektedir. Yaşam alanı olacak alanların ısıyı daha fazla koruyacak, küf ve akmayı direkt olarak önleyecek malzemelerle kaplanması gerekmektedir.

 

Mersin çatı izolasyon konusunda uzman firma olan Wassa izolasyon yıllardır sizlere hizmet vermketedir. Çatı izolasyonunda su yalıtımı için Polipropilen elyaf katkılı teras su izolasyon ürünü Ademix Water Stop ile her zaman bir adım öndesiniz. Özellikle teraslı dairelerde ve yapılarda çatıdaki su yalıtımı düzgün bir şekilde yapılmadığında sağanak yağışlardan olumsuz etkilenebilmektedir. Yaşamı fazlasıyla kalitesiz bir hale getiren akma ve su yalıtım problemleri hem keseye zarar vermekte hem de sağlık açısından sıkıntılara yol açmaktadır.

 

Polipropilen elyaflı Ademix Water Stop nedir?

 

Ademix Water Stop çatılarda su yalıtımı için kullanılan oldukça önemli bir malzemedir. Çatılar, temeller, bodrum duvarları gibi su yalıtımı isteyen beton yüzeylerde, özellikle birleşim noktalarında ya da çatlama riski olan kısımlarında ve baca altlarında  güvenle kullanılan bir izolasyon ürünüdür. Çatılarda oluşabilecek herhangi bir akma ve küflenme problemine karşı önlem olarak mutlaka uygulanması gereken bir işlem olan Ademix Water Stop yalıtım, çatı izolasyonunda su yalıtımı sağlamak açısından son derece önemlidir.

Mersin de yüzlerce referansa sahip firmamız yapmış olduğu işler de garanti vermektedir.

 

 

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir