Mersin Havuz Yalıtım

Mersin Havuz Yalıtım

Eviniz için ya da benzeri birçok alanda tercih ettiğiniz havuz uygulaması şık ve son derece etkili bir dekorasyon sunmaktadır. Evinizde istediğiniz zaman havuz kullanımına yer açarak aileniz ile keyifli zaman geçirmenin yanı sıra iş yerinizde de misafirlerinizin kullanımına özel olarak sunulacak havuz seçimlerini sunabilirsiniz. Havuzlar açık olabildiği gibi iç alanda tercih edilen kapalı havuz olarak da tercih edilmektedir.

 

Kapalı ya da açık fark etmeksizin havuz yalıtımın ideal şekilde yapılması gerekir. Betonarme uygulamaların yapılması tek başına su sızdırmazlığını engelleyen bir uygulama değildir. Bu sebep ile mutlaka su sızdırmazlığını elde etmek için havuz yalıtımına yer açmanız gerekir. Mersin havuz yalıtım uygulamalarında konusunda uzman ve deneyimli bir ekipten yararlanmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Havuz İzolasyonunun Yapılmasının Önemli

 

Şık ve etkili bir havuza yer açarken farklı görsel etkilerine dikkat etkilere yer açtığınız kadar izolasyonuna da önem vermeniz gerekir. Uygulama içinde betonarme uygulamalar kesin su sızdırmazlığının elde edilmesinde yeterli olmaz. Çoğunlukla havuz içinde su dolu olmasının yanı sıra özel havuz kimyasalları da birçok olumsuz etkiye sebep olarak su sızıntısına sebep olabilir. Havuz kimyasalları sebebi ile derz dolgular aşınırken seramik yapıştırıcı ürünlerde zaman içinde etkinliğini kaybeder.

 

Havuz İzolasyonunun Yapılmaması Durumunda Ne Olur?

 

Havuz için önem taşıyan yalıtım yani izolasyon uygulamasına yer açmamanız zaman içinde su sızıntısının yaşanmasına etki ederken ilk günkü görsel etkinin ise kaybolmasına sebep olur. Havuzda kullanılan kimyasallar sebebi ile seramik yapıştırıcılar etkilenirken kabarmalar başlar.

 

 

Aynı zamanda derzlerin yıpranması da son derece kötü bir görüntünün oluşmasına sebep olarak aralardan da suyun iyice geçiş yapmasına sebep olur. Bu sebep ile havuz yalıtımı için uygun olan işlemlerin yaptırılması son derece önemlidir. Mersin havuz izolasyon uygulamasında firmamızdan gerekli desteği alarak uygulanması gereken tüm detaylar hakkında bilgi de edinebilirsiniz.

Mersin Havuz izolasyon

 

Havuz Yalıtımının Özellikleri Nelerdir?

 

Eviniz ya da benzeri birçok farklı mekanda tercih ettiğiniz havuz çalışması ile keyifli zaman geçirebilirsiniz. Sadece keyifli zaman geçirmek değil aynı zamanda fiziksel aktiviteler içinde yüzme ideal bir seçimdir. Bu gibi sebeplere bağlı olarak gerçekleştireceğiniz havuz çalışmasında ise gerekli olan yalıtım uygulamasına yer açarak uzun yıllar boyu kullanabileceğiniz bir keyfe sahip olabilirsiniz.

 

Havuz yalıtımının havuzun sağlıklı olmasına destek olurken aynı zamanda uzun vadeli kullanım avantajını elde etmeniz açısından da önemlidir. Havuzunuzda gerçekleştireceğiniz izolasyon uygulaması hava koşullarından etkilenmeden güvenli bir havuza sahip olmanıza destek olur. bu gibi detaylara dikkat ederek gerçekleştireceğiniz havuz yalıtım uygulamasında da konusunda uzman ve deneyimli bir ekipten destek almanız ise son derece önemlidir. Deneyimli ve uzman ekip uygulama sırasında herhangi bir sıkıntının oluşmaması için gerekli olan tüm önemleri alarak çalışmaya başlar.

 

Havuz Yalıtımı Nasıl Yapılır?

 

Havuz gibi alanlarda yer alan su kütlesinin pozitif ve negatif olan basıncının yanı sıra havuz içinde kullanılan kimyasallara da dayanıklı bir yapının oluşturulması için bazı uygulama detaylarına yer verilir. Havuz izolasyonunda kullanılan malzemelerin kaliteli olması da bu anlamda son derece önemlidir. Betonarme uygulama ile suyun temas ettiği alan içinde yer alan izolasyon uygulaması bir bariyer görevini üstlenerek avantaj elde edilmesine destek olur. Böylelikle su sızdırma gibi durumlar ile karşılaşılmasının önüne geçilir.

 

 

Kullanılacak olan su basıncına dayanıklı olan harç kullanımlarının yanı sıra seramik yüzeylerde ise su yalıtımı sağlayan özel köşe bantları kullanılması gerekir. Wassa izolasyon olarak sunulan tüm hizmetlerimizde kaliteli seçimleri sizlere sunuyoruz. Sıfırdan yapılacak olan havuz çalışmasının yanı sıra sorun yaşadığınız havuzunuz içinde gerekli olan uygulama detaylarına yer vererek tam izolasyonun elde edilmesine destek oluyoruz. Yapılacak olan çalışmalar ve profesyonel destek sonrasında havuz tamamen doldurularak test aşamasında geçilir.

 

Bir hafta bir süre ile gerçekleştirilecek olan test uygulamasında yaşanan sızıntı ve benzeri uygulamaların olup olmadığı belirlenir. Herhangi bir sorun bulunmaması durumunda ise havuzunuzu uzun yıllar boyu güven ile ve sağlıkla kullanmanın avantajlarını elde etmiş olursunuz.

 

Havuz izolasyon çalışması yapılmasında uzmanlığın yanı sıra kaliteli malzeme kullanım yalıtımın uzun yıllar boyu herhangi bir sorun yaşanmadan kullanılmasına da imkan tanır. Bu sebep ile seçimlerinizde profesyonel desteğin yanında kaliteli ürün tercihine de önem vermeniz tavsiye edilir.

 

 

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir