Mersin çatı su yalıtım

Mersin çatı su yalıtım

Mersin çatı su yalıtım; Çatı yalıtımı yaşam kalitesini artıran, bina ömrünü uzatan ve yapılara hoş bir görünüm sağlayan önemli bir uygulama yöntemidir. Türkiye’de Mersin ili çatı yalıtım anlamında öne çıkan illerimizden olmaktadır. Çatı yalıtımı enerji ihtiyacı, maliyet ve sağlık açısından son derece önemli bir uygulama yöntemidir.

 

Çatı yalıtımı yapıların çatılarının suya, soğuğa ve akmaya karşı dayanımını artıran bir uygulama yöntemidir. Çatılardaki akmayı ve küfü engelleyen çatı yalıtımı salık açısından da önemli teşkil etmektedir. Çatı yalıtımı düzgün yapılmış yapılarda ve apartman dairelerinde kış ayları daha rahat bir şekilde hastalanmadan atlatılmaktadır. Isı kaybını engelleyen çatı yalıtım uygulamaları ile yapıların ve apartman dairelerinin harcadığı enerji azalmakta ve ısınmaya ödenen fatura miktarı düşmektedir.

 

Çatı Yalıtımı Neden Yapılır?

 

Çatı yalıtımı özellikle kış aylarında yapıların soğuğa ve suya karşı dayanımını artırmak için uygulanan bir yöntemdir. yapıları soğuğa ve sağanak yağışlara karşı koruyan bir yöntem olan çatı katı yalıtım işlemleri aynı zamanda cep dostu bir uygulamadır.

 

Yapı yönetmeliklerine ve standartlarına uygun bir şekilde yapılması gereken çatı yalıtım uygulamaları, özellikle kış aylarında binaların çatısının akmasını ve küf yapmasını önlemek amacı ile uygulanır. Çatı yalıtımı yapılmış yapılarda kışın ısınmak için harcanan yakıt miktarı fazlasıyla düşer ve evler, apartmanlar çok daha az enerji harcanarak çok daha iyi bir şekilde ısınır. İçi ısınan apartman dairelerinin kış aylarında ısı kaybını da önleyen çatı yalıtım işlemi hayat standardını artıran ve mutlaka uygulanması gereken bir işlemdir.

 

Çatı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

 

Çatı yalıtım uygulamaları bulunulan coğrafi bölgenin gerekliliklerine ve uygulama yapılacak yapının özelliklerine göre farklı gereklililer içerebilir. Teras katı olan çatılarda uygulanan çatı yalıtım işlemleri altında daire veya yaşam alanı bulunmayan çatılara uygulanan çatı yalıtım yöntemlerinden daha farklı olabilir. Çünkü apartmanlarda teras su yalıtım yöntemi daha fazla koruma sağlayan bir işlemdir.

 

Çatı yalıtımı uygulaması yapılırken yapının özellikleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. iyi analiz edilmiş yapılarda doğru malzeme kullanımı kusursuz bir çatı izolasyonu sağlayarak bina ömrünü uzatmaktadır. Çatı yalıtım uygulama işlemlerinde çatının eğimine, çatıda baca boşluklarına dikkate dilerek bir yalıtım uygulamasının yapılması da yalıtımın doğru çalışmasını sağlamaktadır.

Çatı Yalıtımı

 

Çatı Yalıtımında Nelere Dikkat Edilir?

 

Yapılarda kış aylarında bir zorunluluk haline gelen çatı yalıtım uygulamalarında dikkat edilmesi gereken bazı etmenler vardır. Bu etmenlerden en başta geleni yapının bulunduğu iklim kuşağına ve yapının özelliklerine uygun malzeme seçimidir. İhtiyaç analizi doğru yapılmış bir yapıda, doğru malzeme kullanımı ve düzgün bir uygulama yöntemi çatı yalıtım işleminin kaliteli bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

 

Mersin çatı izolasyon firması olarak müşterilerimizin memnuniyeti bizim için en ön plandadır. Misyonumuz; doğru malzemenin düzgün kullanımı uzun süreli kullanım ve dayanım salayan yalıtım uygulamalarının yapılmasını sağlamaktadır. Bunun için de uzman ekibimiz tarafından güvenilir ve işinde kendini kanıtlamış izolasyon ekibimiz itina ile uygulamalara yapmaktadır.

 

Çatı yalıtımında malzemenin kalınlığı, donatı özellikleri, maliyet ve uygulama yöntemleri  çatının ihtiyacına ve özelliklerine göre değişebilen ve fiyatı etkileyen etmenler arasında yer almaktadır.

 

Çatı Yalıtımında Önemli Yöntemler Nelerdir?

 

Çatı yalıtım uygulamalarında ısınmaya, akmaya ve küf yapmaya engel olmak esas alınmaktadır. Yapının kış aylarında ısı kaybı yaşamaması ve herhangi bir yağışta su alarak tavanda küfe yol açmaması sağlık açısından önemli olmaktadır. Çatı yalıtımında alt katta bir yaşam alanı olup olmaması izolasyon yöntemini değiştirebilmektedir. Çünkü yaşam alanı bulunan çatılarda yalıtım işleminin daha kalın ve dayanıklı malzemeler kullanılarak yapılması gerekmektedir.

 

Çatı yalıtımında uygulanan en önemli yöntemlerden biri Polipropilen elyaf katkılı ürünlerle yapılmasıdır. Özellikle teras katı olan çatı katı dairelerde kışın yağışlara bağlı olarak ciddi sorunlar yaşanabilmektedir. Bütün bu sorunların önüne geçmek için çatı izolasyonunda Polipropilen elyaf katkılı malzeme ile su yalıtımının düzgün bir şekilde yapılması yapıları yağışlara karşı koruyan bir yalıtım yöntemidir. Polipropilen elyaf katkılı malzeme suya dayanıklı bir yalıtım malzemesidir ve özellikle çatılarda akmaya, sağanak yağışlara karşı önlem olarak kullanılmaktadır.

 

Çatı izolasyonu doğru malzemeler kullanılarak yapılmış bir yapıda kış aylarında ısınmak için harcanan enerji miktarı düşmekte ve daha kaliteli bir ısınma sağlanmaktadır.

 

Sorularınız görüşleriniz için bize ulaşın…

 

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir