Ses izolasyon

Yakın evlerden ve dışarıdan gelen sesler insanları rahatsız etmektedir. Bu problemi ses izolasyon sistemi ile önleyebilir ve dışarıdan gelen sesleri bu yöntemle engelleyebilirsiniz. Özel maddelerden yapılmış bu ses yalıtımı ortamlarda oluşan ses kirliliklerini önlemektedir. Ses kirliliği ayrıca insanlarda kulak rahatsızlıkları ve psikolojik problemlere neden olabilir.

Ses izolasyon sistemi çevreden gelen seslerin evin içinde duyulmasına engel olmaktadır. Birinci sınıf maddelerden üretilen yalıtım malzemeleri ile izolasyon yapılmaktadır. Kullanılan malzemeler hava koşullarına ve diğer dış etkenlere karşı sağlam ve dayanıklıdır. Ses yalıtımı duvar altına ve duvar üstüne olmak şartıyla iki yöntemle de yapılabilir. Duvar altına izole edilen ses yalıtımı daha etkili ve kalındır. İzolasyon döşemesi yapılan yerlere ses yalıtımı yüksek olan ürünler kullanılmalıdır.

 

Kullanılan malzeme doğru olunca etraftaki hiçbir yerden artık mekâna ses geçişi olmamaktadır. İzolasyonun dışarıdan gelen sesleri engellemesinin yanı sıra yalıtım yapılmış mekânda akustik bir ses sistemi ortamı oluşmasını sağlamaktadır. Apartmanlarda oluşan ses kirliliği yapılan ses yalıtımı ile de önlenebilir ve ses yapılmasından dolayı oluşabilecek herhangi bir sorunun da önüne geçilmiş olur. İzolasyonla sadece dışarıdan gelen seslerin engellenmesi değil çevreye yalıtım yapılmış mekândan da ses gitmesini engellemektedir.

 

Çok aşırı bir ses seviyesinde müzikler dinlense bile yalıtımlı mekâna ses gelmeyecek veya bu mekândan sesler çevreye yayılmayarak rahatsızlık vermeyecek.

Duvar izolasyon sistemi ile mekân sahibini rahatsız edecek sesler engellenmiş olur. Kullanılan en iyi kaliteli ve bazı etkenlere karşı tam dayanıklı olan malzemelerle ses girişi veya ortamdan ses çıkışı engellenmiş olur. Duvar altına ya da duvar üstüne olmak üzere iki türde de yapılabilir. Ses yalıtım sistemleri ile ses karmaşalarını azaltabilirsiniz ve sizi rahatsız eden seslerin önüne geçmiş olursunuz.